Ultima Ratio – Priebeh pripravovanej migrácie

Pri sťahovaní servera elektronickej pošty nás čaká niekoľko krokov, ktoré sa udejú na pozadí, v digitálnom svete. Niektoré z nich si však vyžiadajú Vašu aktivitu alebo spoluprácu. Preto je dobré, aby ste vedeli, čo sa vlastne chystá a ako to prebehne.

n1

Predpríprava na migráciu

01Ide o najdlhší úsek, no dobrá príprava sa vždy oplatí. Tu sme si vyzbierali základné informácie o Vašich kontách na poštovom serveri a pripravili si podklady k podpore, ktorá bude na konci procesu nevyhnutná.

 

 

 

 

 

 

 

n2

Nastavenie nového servera elektronickej pošty

02U nového poskytovateľa internetových služieb sme vytvorili poštový server. Pre každého z Vás vytvoríme kontá podľa zadaných špecifikácií.

Zatiaľ na ne nebude chodiť pošta no budú na ňu prichystané.

V rámci tohto kroku si vyzbierame aktuálne heslá k Vašim terajším schránkam tak, aby sme z nich vedeli presunúť správy na nový server. Viac podrobností bude v kroku 5.

 

 

 

 

Preklápanie – deň D

Tento deň prebehne v krátkom čase viacero krokov. Plánujeme ich spustiť v najmenej vyťaženom čase, teda v rozmedzí tretej a piatej hodiny ráno. Hluché miesto, keď nebude server dostupný nebude väčšie ako pár sekúnd.

n3

03Presmerovanie – zmena DNS záznamov

Tu len zmenou záznamu povieme celému internetu, že správy majú chodiť na nový server a uvedieme jeho internetovú adresu – IP číslo (ešte o ňom budete počuť)

 

 

 

 

 

 

n4

04Spojenie s Vašimi zariadeniami

Nové správy už prichádzajú na nový server. No všetky Vaše zariadenia si ešte pamätajú cestu k starému serveru.

Preto je potrebné zmeniť im cestu k prijímaniu a odosielaniu správ. Zmenu nastavíme tak, aby boli potrebné zmeny z Vašej strany minimálne. Návody a naša podpora bude v plnej paráde pripravená pomôcť zvládnuť všetky potrebné kroky.

Po tomto kroku budete prijímať správy už z nového servera a budete v spojení so svetom. Môžu Vám dočasne chýbať staré správy.

 

 

 

 

n5

05Migrácia pošty z archívov a priečinkov doručenej a odoslanej pošty

Správy uložené na starom serveri prenesieme do Vašich nových schránok. Pokúsime sa o to ešte počas noci tak, aby Vám ráno nič nechýbalo.

Práve pre prístup do Vašich starých poštových schránok budeme potrebovať aktuálne heslá. Ak si ich nepamätáte, nevadí, vytvoríme Vám nové, ktoré dostanete už k novej schránke.

Ak by predsa, opäť tu bude pre Vás podpora a vyrieši všetky Vaše požiadavky.

 

 

 

 

 

n6

Ukončenie migrácie

06Po tom, čo sa presvedčíme, že všetka stará pošta je na novom serveri, že všetky služby bežia tak ako majú, vyčistíme starý server.

Odstránime z neho všetky správy a kontá a požiadame o jeho vymazanie.

To už bude všetka komunikácia bežať bezpečne cez novú, rýchlejšiu a bezpečnejšiu infraštruktúru.

 

 

 

 

 

 

To je v skratke proces migrácie. Spravíme všetko pre to, aby sme Vám nepridali žiadnu prácu navyše a zabezpečili plný pracovný komfort.

Váš VIRTA team.